Про історію виникнення шахової гри існує легенда.

Інформація про заняття

Кількість: 2 рази на тиждень
Тривалість: 1 година
Діти розділяються за віком та рівнем підготовки

Колись жив в Індії деспотичний раджа, один з наближених вирішив показати володарю, наскільки залежить він від підданих, і придумав гру, де король (цар, шах) хоча і є головною фігурою, проте мало що значить без підтримки і захисту інших фігур.

Гра виявилася напрочуд цікавою, і раджа, не помітивши повчального натяку, запропонував творцю будь-яку винагороду.

І, як свідчить легенда шахів, останній висловив бажання отримати нагороду хлібними зернами, але так, щоб за перше поле шахівниці йому дали одне зернятко, за друге – два, за третє – чотири, потім вісім, шістнадцять і т. Д.

Оскільки на дошці всього шістдесят чотири клітини, раджа думав обійтися одним-двома мішками, однак на ділі з’ясувалося, що в усьому світі не знайти стільки зерен, скільки знадобиться для того, щоб задовольнити побажання хитромудрого винахідника. Така легенда про мудру шаховуу гру і її творця.

Як би там не було, історія шахів починається в Азії, а батьківщиною шахів дійсно вважається Індія. Найдавніша, примітивна форма шахів – військова гра «чатуранга» – виникла в цій країні ще в першому п’ятсотлітті н. е.

З Індії гра проникає в Китай, Іран, великий внесок у розвиток шахів вносять народи Середньої Азії, потім гра потрапляє в Європу, до слов’ян шахи потрапили з Індії або з Середньої Азії.

Закінчений вигляд, який гра має сьогодні, вона здобула в XVI ст.

На зайняттях з шахів наш тренер вчить мислити дітей логічно, прораховувати ходи, самостійно приймати рішення, які можуть вплинути на хід гри.
Дітям, які з раннього дитинства займаються шахами, легше даються точні науки, вони більш терплячі і можуть концентрувати свою увагу на одному процесі.
А також розвиваються всі розумові процеси. Доведено, що гра в шахи – це один з найефективніших способів розвитку интелекту.

Записатися на Шахи

Ваше прізвище та ім'я

Вік дитини

Ваш e-mail (обов'язково)

Номер телефону

Куди записатися (оберіть зі списку)

Ваш комментар